Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontycznyKrzywe zęby to nie tylko problem natury estetycznej, ale też zdrowotnej. Niestety wady zgryzu powodują, że bardziej jesteśmy narażeni na próchnicę oraz choroby przyzębia. Są też często przyczyną wad wymowy. Podjęcie leczenia ortodontycznego pozwala nam natomiast w zdrowiu zachować nasze zęby, przyzębie a także stawy skroniowo-żuchwowe. I nie ma tu granicy wiekowej. Jeśli mamy własne zęby, w każdym wieku możemy podjąć kroki w stronę leczenia wady zgryzu.

Leczenie ortodontyczne wykorzystuje:

– wczesne metody leczenia, opierające się na ćwiczeniach wykonywanych przez pacjenta

– aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne

Dostępne dziś na rynku aparaty ortodontyczne (np. w Warszawie) to nie tylko skuteczny sposób na odzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu. To także sposób na skorygowanie szpar, cofnięcie żuchwy, czy korekcję stłoczeń zębów. To wszystko, co może wpływać i wpływa na komfort jamy ustnej.

Aparaty dzielą się zasadniczo na ruchome i stałe. Odwiedzając prywatny gabinet stomatologiczny w Warszawie uzyskamy fachowe wsparcie w wyborze tego, który będzie dla nas optymalny. Możemy liczyć też na leczenie kompleksowe, począwszy od diagnostyki wykonanej na podstawie odpowiednich badań i materiałów, poprzez ustalenie planu leczenia i kontrolowanie aparatu, aż po okresowe wizyty kontrolne.

Aparaty ruchome nosi się zgodnie ze wskazaniami lekarza, przeważnie przez około kilkanaście godzin na dobę. Zdejmuje się je samodzielnie przed posiłkiem i snem. Ich największą zaletą jest niewielki koszt a także komfortowe utrzymywanie higieny w jamie ustnej.

Aparaty stałe przymocowywane są natomiast do zębów na cały okres leczenia. Do ich najważniejszych zalet należy wysoka skuteczność leczenia, brak problemów z nieprawidłową wymową, czy możliwość kontynuacji leczenia w przypadku infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.