Najczęstsze choroby jamy ustnej

Najczęstsze choroby jamy ustnej

Nie zawsze choroby jamy ustnej powodowane muszą być niewłaściwą higieną jamy ustnej. W bardzo wielu przypadkach istnieje szereg innych sposobów na zarażenie się wcale groźnymi chorobami jamy ustnej, a ich pozbycie się może być niekiedy bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Podać można tutaj dwa dość proste przykłady. Pierwszym jest dość groźna, ale w pełni uleczalna choroba jaką jest grzybica jamy ustnej. Można zarazić się nią niekiedy pijąc te napój z jednej butelki, jedząc tymi samymi sztućcami lub też, co jest zdecydowanie bardziej przyjemnym sposobem zarażenia się, poprzez pocałunki.

Dokuczliwa opryszczka

Jednak zdecydowanie groźniejszą chorobą, którą można się zarazić tak naprawdę w taki sam sposób jest opryszczka. W takich przypadkach po prostu, jeśli już dojdzie do zarażenia, opryszczki nie da się wyleczyć. Możliwe jest jej zaleczenie czy też zlikwidowanie objawów jednak opryszczka jako taka niestety ale nie jest chorobą uleczalną. Zarazić można się też, nawet jeśli objawy choroby nie są widoczne u drugiej osoby. Niemniej jednak jeśli już mowa o różnego typu objawach to dość często krwawienie nosa może być objawem pojawienia się różnego rodzaju schorzeń. W takich przypadkach jak najbardziej krwotok z nosa przyczyny powinien zwrócić uwagę.

Objawy podczas ciąży

W przypadku ciąży jednak takie krwotoki, podobnie zresztą jak na przykład mdłości czy też zawroty głowy pojawiać mogą się po prostu zdecydowanie częściej niż ma to miejsce normalnie. Jeśli dolegliwości takie jak na przykład zgaga, w trakcie trwania ciąży się pojawią u danej osoby, to także jak najbardziej konieczne jest podjecie odpowiedniego leczenia, niekiedy nawet na własną rękę, jednak należy orientować się w takim przypadku co na zgagę w ciąży jest najodpowiedniejsze, gdyż niektóre, nawet zdawało by się bardzo powszechne i popularne leki nie mogą być jednak w ogóle stosowane w przypadku ciąży. Inna niedogodnością jaka może spotkać przyszłą mamę jest także i refluks żołądka. Jednakże podobnie zresztą jak i inne dolegliwości tego typu, tak samo i takie schorzenie dość szybko może po prostu ustąpić.