Jak radzić sobie z biegunką?

Jak radzić sobie z biegunką?

Jak radzić sobie z biegunką? Kiedy jest biegunka? Tak więc biegunka jest wtedy kiedy niemowlę karmione sztucznie oddaje więcej aniżeli 3 wolne stolce w ciągu doby bądź też jeden ale jest on z krwią bądź też z ropą. Zaś niemowlę karmione naturalnie mogą oddawać kilka a nawet kilkanaście stolców na dobę. U dzieci, które są karmione naturalnie mówimy wtedy o biegunce gdy zwiększy się częstotliwość oddawanych stolców lub gdy zmieni się ich charakter. Warto pamiętać o tym, że już w domu powinniśmy rozpocząć leczenie i później udać się do lekarza. Co więc należy robić? Na początku niezwykle ważne jest by podawać większą ilość płynów, w ten sposób uchronimy nasze dziecko przed odwodnieniem się.

Odpowiednie nawadnianie

Koniecznością jest też by uważnie obserwować dziecko czy nie występują jakieś niepokojące sygnały takie jak: suchy język, płacz bez łez, zapadnięte gałki oczne czy ciemię. Jeżeli zauważymy jeden z tym objawów u naszego malucha niezwłocznie musimy udać się do lekarza, bo to oznacza odwodnienie i bez pomocy specjalistycznej nie obejdzie się. Do nawadniania oprócz leków, które kupujemy w aptece należy podawać herbatę, jogurt, zupy i pamiętajmy o tym aby je trochę posolić. Należy je podawać od chwili wystąpienia biegunki żeby nie dopuścić do odwodnienia. Natomiast nie należy podawać soku jabłkowego ponieważ mają wysoką zawartość sacharozy co spowoduje dodatkową przyczynę biegunki.

Zespół jelita drażliwego

Odpowiednie biegunka leczenie, które podjęte jest w porę pozwoli zaoszczędzić naszemu maluchowi cierpienia. Niekiedy leczenie biegunki wymaga specjalistycznej pomocy tak więc koniecznością będzie udanie się do lekarza. W przypadku dzieci biegunka może mieć bardzo groźny przebieg dla ich zdrowia tak więc należy być czujnym i przeciągu tych kilku dni należy uważnie obserwować nasze dziecko. Nie mniej jednak biegunka groźna w powikłaniach może się również okazać dla osoby dorosłej. Jeśli męczy nas od kilkunastu dni może być zwiastunem takiej choroby jak zespół jelita drażliwego. Nieco mniej groźną jest biegunka podróżnych, która dotyka podczas jazdy najczęściej samochodem.