Specjalistyczne badania

Specjalistyczne badania

Jak wiadomo czasami lekarze kierują nas na specjalistyczne badania mające na celu zdiagnozować nasz obecny stan zdrowia. Jest to konieczne do postawienia prawidłowej diagnozy. Z pewnością większość z nas przynajmniej raz w życiu musiała wybrać się do szpitala na takiego typu badania. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ich wykonanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia możemy być niemalże pewni, że będziemy musieli na nie czekać od kilku do kilkunastu tygodni. W przypadku badań prywatnych czas oczekiwania na dane badanie nie będzie dłuższy aniżeli kilka dni. Tak więc tylko od nas zależy, z której opcji skorzystamy. W przypadku kiedy zależy nam na czasie warto by było udać się do prywatnej przychodni i wykonać badania na własną rękę. Po czym z wynikami wybrać się do lekarza prowadzącego.

Rezonans i tomografia

Takie badanie jak rezonans magnetyczny głowy i rezonans magnetyczny kręgosłupa należą do najdroższych badań więc mnóstwo osób decyduje się na pokrycie ich z ubezpieczenia zdrowotnego. Innym badaniem, które z kolei wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie jest tomografia komputerowa głowy. Pacjent jest umieszczany na specjalnym ruchomym stole po czym wprowadzany jest do wnętrza aparatu. We wnętrzu na specjalnej ramie dookoła ciała pacjenta porusza się lampa, która wytwarza promieniowanie rentgenowskie. Najczęściej jest ono wykonywane w przypadku podejrzenia krwawienia doczaszkowego, podejrzenia ropnia mózgu czy też podejrzenia urazu głowy i kanału kręgowego.

Lekarze specjaliści

Centrum medyczne warszawa zajmuje się świadczeniem usług medycznych. Bardzo często w takich miejscach będziemy mogli wykonać potrzebne dla nas badania specjalistyczne. Coraz częściej w przychodniach lekarskich spotyka się odpowiednie sprzęty służące do wykonania potrzebnych badań. Dodatkowo możemy liczyć na fachową pomoc lekarzy specjalizujących się w wielu dziedzinach. Bez problemu i w razie zaistniałej potrzeby umówimy się na wizytę do fachowców jak: laryngolog czy też okulista. Będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc medyczną oferowaną przez lekarzy.